Alışveriş Sepeti

Alışveriş Sepetiniz Boş

Ürün Grupları
Markalar
Detaylı Listeleme

Yayınevi :

Yazar :

Ebat :

Kampanyalı Ürün

Müzekkin Nüfus - Şamua - Salah Bilici

Bez Ciltli, 1.Hamur Sarı Şamua Kağıt, 619 Sayfa

Kdv Dahil : 26,00 TL
En Beğenilen Ürünler
Fetavayı Hindiyye 2.Ha
Taberi Tefsiri 9 Cilt
Hayat ve Hatıratım - R
Mufassal Tarihçei Haya
Şamua Elmalılı Hak Din
Sahihi Müslim Muhtasar
Müzekkin Nüfus Eşrefoğ
Osmanlı İmparatorluğu
Kahramanlık Hikayeleri
İhyau Ulumiddin Bedir
Temellerin Duruşması A
Ürün Özellikleri - ARAPÇA - DİLLER » ARAPÇA ÖĞRENME
 • Adım Adım Kuran Dili Necla Yasdıman

Adım Adım Kuran Dili Necla Yasdıman

 Ürün Özellikleri : Ciltli, 1.Hamur, 800 Sayfa, İnteraktif CD Hediyeli
 Stok Kodu :
 Yazar : Dr. Necla Yasdıman
 Yayınevi : Cemre Kitap Yayın Dağıtım
 Ebat : 20x28
 Kdv Dahil : 33,00 TL
 Stok Durumu : Ürün Stoklarımızda Mevcut 
 Ürünün Ziyaret Sayısı : 25818
Ürüne oy ver : 1 2 3 4 5


 

       Stoktan kargo ile üç günde teslim

  

Kitap

:

 Adım Adım Kuran Dili

Yazar

:

 Dr. Necla Yasdıman

Yayınevi

:

 Cemre Kitap Yayın Dağıtım

Etiket Fiyatı

:

 49 TL

Gonca Fiyatı

:

 33 TL

Kağıt - Cilt

:

 1. Hamur beyaz kağıt - Ciltli

Sayfa - Ebat

:

 800 sayfa - 20x28 - Büyük boy

Yayın Yılı

:

 Mart 2013 -  18. baskı   son baskı

 ISBN

 :  9789759238001

 

Adım Adım Kuran Dili     Dr. Necla Yasdıman   18. baskı   Mart 2013  Son Baskı

 

Dr. Necla Yasdıman tarafından yazılan Adım Adım Kuran Dili adlı Arapça Öğrenme kitabı nı incelemektesiniz. Adım Adım Kuran Dili kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 

Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.Alak 1-2

 

Eksiksiz tüm övgüler; âlemlerin Rabbi olan, hakkı batıldan ayırt ettiren, kitabı indir en Allah'a, salat ve selam da o indir ilen Kur'an'ı bizzat yaşayarak kendi hayatında gösteren, sınır koyma yetkisi kendisine verilen O'nun Rasulüne, ehli beyte ve ashabına olsun. Amin

 


         ONSEKİZİNCİ BASKIYA ÖNSÖZ

 

Değerli okurlar! Rabbimin izni ve sizlerin desteğiyle Adım Adım Kur’an Dilinin onsekizinci baskısını yapmış bulunuyoruz. Bu baskının diğerlerinde farkı konuların sonunda yer alan meallerin birkaç ayet dışında “Kur’an Tahlili” adlı eserimizdeki meallerle değiştirilip yeniden düzenlemesidir. Öğrencilerin daha iyi anlayabilmesi için mealde Kur’an’ın Arapça orjinaline sadık kalmaya gayret ettik. Her öğrencini elinde ayrı baskılar olabileceğinden sayfa numaralarının da değiştirmedik.

 

İkinci baskını önsözünde de belirttiğimiz gibi, Adım Adım Kur’an Dilini hazırlamaktaki asıl hedefimiz; Kur’an’ı anlayarak okumaya zemin hazırlamaktır. İşte bu amaçla bu eserin arkasından tatbikat olarak çalışılmak üzere diğer çalışmalarımız olan KUR’AN TAHLİLİ (Fatiha’dan Nas’a dek kelime kelime anlam, irab, sözlük, toplu mana ve tefsir), KUR’AN’DAN SEÇME SURELER ve 30. CÜZ adlı eserlerimizi yayınladık.

 

Bu eserlerin her birisinde Kur’an’ın her ayetinin altında o ayete ait “Sözlük”, ayetin her kelimesinin hemen altında ayrı ayrı Türkçe anlamı, onun altında da o kelimenin irabını (fiil, fail, mef’ul vs. gibi dilbilgisi tahlilini) bulacaksınız. Yine ayetin hemen altında ise toplu meal ve altında “Açıklama” başlığı altında o ayetin tefsirini okuyacaksınız.

 

Böylece Kur’an-ı Kerim deryasına dalacak, ayetlerin bugüne bakan yönlerini keşfe çıkacak ve ilmi çalışmanın zevkini tadacaksınız. Ayette belirttiği gibi:

“..Hiç bilenlerle bilmeyen bir olur mu?” (Zümer, 9)…

 

Kur’an Tahlili adlı eserimizde geçen Kur’an ayetlerinin sözlüğü okuyucularımızın isteği üzerine sure ve ayet sırasıyla “KUR’AN SÖZLÜĞÜ” adıyla baskıya hazırlanmaktadır.  Bu eserler hepimizin dünya ve ahiret saadetine vesile olur inşallah… şahsen ben hayatımın en mutlu saatlerini Kur’an başında inceleme yaparken geçirdiğimi itiraf ediyorum.

 

Rabbimin hepimizi ilmiyle amil Kur’an alimi yapması ve Kur’an’ın hepimizin ışığı olması duasıyla…

 

Dr. Necla Yasdıman

Şubat 2013 İzmir

 

 

ARAPÇA ÖĞRENMEK ARTIK BİR HAYAL DEĞİL!

 

Kitap ve görüntülü, alıştırma cevaplı interaktif CD'sinden oluşan Adım Adım Kuran Dili

Arapçayı adım adım sıfırdan ele alıp en ileri sonuca gidebilir, çalışmak istediğiniz gramer konusunu bol örneklerle pekiştirebilirsiniz,

Arapça telaffuzunuzu düzeltebilirsiniz,

Arapça konuşan insanlarla konuşabilirsiniz,

Arapça kitap ve dergileri okuyabilirsiniz,

Televizyon radyo konuşmalarını anlayacak hale geitirebilirsiniz,

Kur'ân'ın 1300' e yakın ayetinin tahlil edildiği bu kitabı çalışmakla artık Kur'ân' ın manasını ve hadisleri çözebilirsiniz.

 

      Kur'an-ı Anlayarak Okumak ve Arapça Konuşmak ister misiniz?

 

Hangi Müslüman Kur'anı anlayarak okumak istemez ki? Kur'anı az da olsa okumayı bilen herkesin kendi kendine bile Arapça gramerini sıfırdan başlayarak en ileri seviyeye kadar öğrenebilecekleri " Adım Adım Kur'an Dili " adlı bu eser, interaktif CD ile birliktedir. Bu kitapla hem Kur'anı anlayabilir, hem de pratik konuşmanızı ve uydu kanallarındaki Arapça konuşmaları anlamanızı sağlayabilirsiniz. Konu anlatımı ve örnek cümlelerle beşbin kelime ve 1350 ayetin tahlil edildiği bu eserle Arapça dili sizin için artık bir sorun olmaktan çıkacaktır.

 

İnteraktif CD yi bilgisayarınıza kurarak daha kolay kitaptan yararlanabilirsiniz.

 

.....................

 

Dr. Necla Yasdıman hoca tarafından hazırlanan bu eser aynı zamanda interaktif ortamda kitap, cd şeklinde de sunulmaktadır. Arapca gramer bilgileri basitten zora doğru anlatılırken Hemen bütün örnekleri Kur'andan verilmeye çalışılmış. Bolca verilen alıştırmalar sayesinde hem Kur'an'ın Türkçe anlamlarının çözümlenmesini hemde dilbilgisini öğretmeyi amaçlayan bir eser. Özellikle Arapçaya yeni başlayanlar faydalanabilir.

 

              BİRİNCİ BASKIYA ÖNSÖZ

                                 

İngilizce, Almanca, Fransızca gibi çeşitli dillerin, çaba gösterildiği takdirde, yeterince öğrenilebildiği günümüzde aynı ilgiyi dünyâ ve ahiret saadetinin imkanlarını önümüze seren Kur'ân'ı anlamaya vesile olacak bir dile, yâni Arapça'ya göstermemek doğrusu büyük bir eksiklik...

İnsanımızın bir kısmı kutsal metnimizin dilini öğrenmenin mümkün olmadığını düşünerek çalışmaya niyet etmiyor. Oysaki, bizim elinizde bulunan bu kitabın hazırlanmasına kadar yaptığımız eğitim sürecindeki tecrübelerimiz derslerimize katılanlara bu işin hiç de sanıldığı kadar zor olmadığını göstermiştir.

 

Tecrübelerimizin ışığında hazırladığımız bu kitapta gramer-tercüme metodunu esas aldık. Anlaşılması zor olan konular, konu bütünlüğü takip edilmeksizin bol örneklerle açıklanmış ve ayrıca alıştırmalarla da bilgilerin pekiştirilmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Arapça gramer kitaplarında genellikle konu bütünlüğünü sağlama düşüncesiyle zamanından Önce gramer kuralları verilmemiş metinler sunulmakta, bu ise Arapça'da belirli bir seviyesi olan okuyucuya hitap etmektedir. Diğer taraftan, takip edilen bu metod Arapça'ya yeni başlayanları umutsuzluğa sürüklemekte, çoğunlukla da Arapça öğrenmekten vazgeçme noktasına getirmektedir. Biz bu eserimizde, daha iyi anlaşılması bakımından, bol tercümeli örnekler ve alıştırmalarla konuları işledik. Aynı zamanda konuşma ve konuşturma metodunu da ihmal etmedik. Arapça'da okunan metni doğru harekeleme metnin tercümesi için ne kadar gerekliyse, konuşma ve söyleneni anlama da o kadar gereklidir.

 

Bol pratik yapmak ve kulak alışkanlığı kazanmak için Arapça yayın yapan radyo ve televizyon kanallarını anlamasa bile izlemek önemlidir. Bu şekilde, küçük çocukların konuşmayı dinleyerek öğrenmesi gibi, meraklılar da gayretlerine göre bir veya iki sene içinde kendilerine yetecek kadar Arapça'yı öğrenebileceklerdir. Aynı tecrübelerden geçen biri olarak bu kitabı hazırlamaktaki amacımız okuyucuların Kur'ân-ı Kerîm'i aslından okuyup anlamalarının hazzını duymalarında, bir nebze de olsa, yardımcı olmaktır. Aynı zamanda bu kitap Arapça konuşmak isteyenlerin de ilk adımı atmalarım sağlayacaktır.

 

Allah'ın Kelâmı iki kapak arasındadır. Bu kelâmın kelimelerinin anlamlarını ve gramer kurallarını öğrenmek imkansız değildir. Üstelik böyle bir çaba en zevkli ve en büyük ibâdetlerden birisidir. Çünkü ibadetlere götüren yol da ibâdettir... Unutmayalım ki, ameller niyetlere göredir...

 

        Bu kitap nasıl çalışılacak?

 

Okuyucu, kitapta her konuda tercümesi verilmiş cümle örneklerinin Arapça'sına bakarak Türkçe'sini, Türkçe'sine bakarak Arapça'sim söyleyecek hale geldiği zaman, o konuyu sindirmiş demektir. Hedefi böylece belirledikten sonra, bu seviyeye gelmek için yapılacak işlem; konulann ve kelimelerin bol bol tekrar edilmesidir. Bunun için; konuda geçen her kelime okuyucu tarafından alfabetik sıraya göre hazırlanmış kelime defterine kaydedilecektir. Diğer taraftan yine okuyucu tarafından hazırlanacak alıştırma defterine de her yeni geçen kelime en az üç defa Arapça'sı ve Türkçe'siyle birlikte yazılacak, kelimenin kullanıldığı cümle de kelimenin altına kaydedilecektir.

 

Çünkü kelimeler cümle içindeki halleriyle daha kolay akılda kalmaktadır. Okuyucu şayet tek başına çalışıyorsa evde, arabada, mutfakta herhangi bir işle meşgulken fiil çekimlerine göz atarak bol bol tekrarlama imkanım elde edecektir. Yalnız değil de arkadaşlarıyla birlikte çalışıyorsa, o takdirde öğrenilen kelimelerle karşılıklı konuşulacak, mesela cümle örnekleri içinde geçen o andaki cümle cevap olacak şekilde (kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl şeklinde) sorular sorulacak, bilinmeyen kelimeler de sözlükten bulmak suretiyle kelime hazinesi genişletilecektir. Konuşma ve anlamaya yetecek kadar bol kelime kullanılan bu kitap iyi çalışıldığı takdirde sadece Kur'ân'in anlaşılmasına hizmet etmekle kalmayacak, aynı zamanda Arapça eserlere girişin anahtarını da vermiş olacaktır.

Başarı dileklerimle...  Allah yâr ve yardımcınız olsun...

 

Necla Yasdıman
Eylül 2001 İZMİR

 


            İKİNCİ BASKIYA  ÖNSÖZ

 

Elinizdeki kitabın birinci baskısının kısa bir zamanda tükenmesi ve gelen yoğun talepler üzerine ikinci baskısının yapılması zarureti doğmuştur. Ulaşan haberlerden bu kitabın önceki baskısının önsözünde belirtilen şekilde kendi kendine çalışanların bulunduğunu ve onların belirtilen metod ile kitabı bitirdiklerinde başarıyı elde ettiklerini öğrenmiş olmamız bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir.

 

Öğrencilerimizin de istekleri doğrultusunda, bu yeni baskıya hem tek başına ve hem de topluca çalışma yapmak isteyenlere daha fazla katkı sağlayacağım umduğumuz bir takım ilâveler yapmış bulunuyoruz. Bu bağlamda, öncelikle birinci baskıdaki basım esnasında meydana gelen hatalar giderilmeye çalışılmıştır. Yine, Arapça alfabedeki harflerin yazılış kuralları anlatılmıştır. Ayrıca, ayetlerde geçen kelimelerin anlamlan verilmiş, gerekli görülen yerlerde de irablan (cümle içindeki gramer tahlilleri) yapılmıştır. İlâveten, Fâtihâ, Yasin, Tebâreke, Nebe, Bakara Sûresi'nin son iki ayeti (Âmenerrasûlü), Âyet'ül-Kürsî, Kıyâme, Fecr Sûresi ve aşağısı, namaz sureleri olarak bilinen kısa sûreler de dâhil olmak üzere Kur'an'dan en fazla okunan sûreler tek tek kelime anlamlarını vermek suretiyle kitabın sonunda kaydedilmiştir.

 

Birinci başlanın önsözünde de belirtiğimiz gibi, Arapça gramer kitaplarında genellikle sarf nahiv şeklinde sınıflandırma yapılarak, konu bütünlüğünü sağlama düşüncesiyle henüz gramer kuralları anlatılmamış metinler zamanından önce verilmekte, bu durum ise Arapça'da belirli bir seviyesi olmayan okuyucuya hitap etmemektedir. Diğer taraftan, takip edilen bu metod Arapça'ya yeni başlayanları umutsuzluğa sürüklemekte, çoğunlukla da onların Arapça öğrenme heveslerini kırmaktadır. Biz bu durumu gözönünde tutarak, nevi şahsına münhasır bir metod olmak üzere adım adım cümle kuruluşuna götüren yeni bir metodu ortaya koymaya çalıştık. Bunu yaparken, şu anda Arap ülkelerinin orta okul ve liselerinde okutulan gramer kitapları ve Arap dünyasında yayınlanmış olan bibliyografyada bir kısmını zikrettiğimiz, pekçok kitap üzerinde araştırmalarda bulunduk. Bu kitaplardan yeri geldikçe alıntılar ve tercümeler yaptık. Tercümede Türkçe'nin bizim konuştuğumuz kendine has güzel yapısını değil, kelime kelime anlaşılsın diye söz konusu arapça cümlenin birebir (motamot) çevirisini esas aldık. Ayet mealleri için ise, bibliyografyada kullanılan mealleri tercih ettik. Bununla birlikte, biz esas olarak dersleri işlerken metin bütünlüğünü değil, onun yerine dersin anlaşılmasını hedefledik. Konuların sonunda yer alan bol cümle örnekleri, yine konuyla ilgili ayetler ve ayrıca alıştırmalarla bilgilerin pekiştirilmesini sağlamaya çalıştık.

 

Bu kitapta tüm gramer konularını kapsayacak şekilde 1300'e yakın ayet incelenmiş, böylece geriye kalan tüm Kur'an âyetlerinin de anlaşılmasına zemin hazırlanmaya çalışılmıştır. Kitaptaki ayetler yaşantımız boyunca hep hatırlanması ve rehber alınması gereken ayetler arasından özenle seçilmiştir.


Aslında bu kitabın öğrenci tarafından daha büyük bir ilgi ile takip edilebilmesi için resim vb. şeyler ilâve edilebilir, boyutları da küçültülebilirdi. Fakat o takdirde kitabın hacmi yedi sekiz cilde ulaşacak; bu durumda ise maliyetler artacak ve okuyucunun alım gücü zorlanacaktı. Bu nedenle, kitap çok yoğun bilgi içermesine karşın tek ciltten oluşmuş bulunmaktadır. Yine de, ileride bu kitabı bölümler halinde, yardımcı kitap ve CD ilâvesiyle çıkartmak gibi bir arzumuz bulunmaktadır. Arkasından da Allah izin verirse, halen üzerinde çalıştığımız baştan sona tüm Kur'ân kelimelerinin mana ve gramatik olarak incelendiği bir başka eseri yayınlamayı düşünüyoruz.

 

Sonuçta, bu kitabı alıştırmalarını yapmak suretiyle tamamiyle çalışan bir kimse, bir en fazla iki senede, yaklaşık olarak beş bin kelime öğrenecektir. Bu durumda da, Arapça yazılmış kitapları, dergileri, gazeteleri genel olarak anlayabilecek, bilemediği kelimeleri de sözlükten bakmak suretiyle, tercümeler yapabilecektir. Diğer taraftan, Arapça yayınları dinlemek ve imkân buldukça Arapça konuşan kimselerle pratik yapmak suretiyle de kendisini ifade edecek kadar Arapça konuşabilecektir.

Çalışmak bizden, yardım Allah'tandır...

 

Dr. Necla Yasdıman

Şubat 2003 İZMİR

  


                   ÜÇÜNCÜ BASKIYA  ÖNSÖZ

 

İkinci baskının üzerinden bir sene dolmadan üçüncü baskının yapılması önce Rabb'in istek ve lütfundandır... Sonra da Türk insanının O yüceler Yücesi'nin insanlığa gönderdiği mektubu olan Kur'ân'ı aslındaki sırlarıyla öğrenme gayretindendir. Kitabın tashihindeki katkılarından dolayı Rize İlahiyat Fakültesi Arapça Dersi öğretim görevlisi Resul Sevinç'e teşekkürler..


Bu bir kitabı çalışmakla hem Allah'ın kitabını anlamaya, hem konuşmaya başlıyorsak doğrusu bu, ucunda böylesine kocaman nimetler bulunduğu için az bir çabadır. Maliyet açısından herkes alabilsin diye yine tek ciltte topladık. Arzu eden okuyucular kitablarını aldıktan sonra bir ya da taşınması kolay olsun diye iki cilt halinde ciltletebilirler.

Gönül dolusu dua ve başarılar...

 

Dr. Necla Yasdıman

Şubat 2004 İZMİR

 


               ONİKİNCİ BASKIYA ÖNSÖZ

 

Değerli okurlar! Rabbimin izni ve sizlerin desteğiyle " Adım Adım Kur'an Dili "nin onikinci baskısını yapmış bulunuyoruz.

İkinci baskının önsözünde de belirttiğimiz gibi, " Adım Adım Kur'an Dili "ni hazırlamaktaki asıl hedefimiz Kur'an'ı anlayarak okumaya zemin hazırlamaktır. İşte bu amaçla bu eserin arkasından tatbikat olarak çalışılmak üzere diğer çalışmalarımız olan KUR'AN TAHLİLİ (Fatiha'dan Nas'a dek kelime kelime anlam, irab, sözlük, toplu mana ve tefsir), KUR'AN'DAN SEÇME SURELER ve 30. CÜZ adlı eserlerimizi yayınladık.


Bu eserlerin herbirisinde Kur'ân'ın her ayetinin altında o ayete ait "Sözlük", ayetin her kelimesinin hemen altında ayrı ayrı Türkçe, anlamı, onun altında da o kelimenin irabım (fiil, fail, mef ul vs. gibi dilbilgisi tahlilini) bulacaksınız. Yine ayetin hemen altında ise toplu meal ve altında "Açıklama" başlığı altında o ayetin tefsirini okuyacaksınız.

 

Böylece Kur'ân-ı Kerîm deryasına dalacak, ayetlerin bugüne bakan yönlerim keşfe çıkacak ve ilmi çalışmanın zevkini tadacaksınız.

"..Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?" (Zümer, 9)


Bu eserler hepimizin dünya ve âhiret saadetine vesile olur inşaallah... Şahsen ben hayatımın en mutlu saatlerini Kur'an başında inceleme yaparken geçirdiğimi itiraf ediyorum.


Rabbimin hepimizi ilmiyle âmil, Kur'an âlimi yapması ve Kur'ân'ın hepimizin ışığı olması duasıyla...  ( adım adım kuran dili dr. necla yasdıman uygun kitap ucuz fiyat oku satın al fiyatı indir sohbet  ucuz uygun fiyat 18.baskı son baskı 18. Cemre yayınları neşriyat  dr. necla yadsıman Arapça öğren Arapça öğrenmek interaktif cd fiat hediyeli yeni baskı 2013 yayınları indir kitab satın al oku kitab bilgisi yayın indir  tek cilt yazar tl kitab kitabı TL 33 TL en ucuz  orijinal kitap DR.NECLA YASDIMAN dost tv video sohbet televizyon dersleri dvd ders arapça ders görüntülü )

    

Dr. Necla Yasdıman Haziran 2010 İZMİR

           


     Dr. NECLA YASDIMAN

       ESERLERİ

 

 
1. Arapça Öğreniyorum, Oz Graphics, Melbourne, Victoria/Australia, 1997.
2. Nurdan Damlalar, Oz Graphics, Melbourne, Victoria/Australia, 1997.
3. Gönülden Gönüle, Oz Graphics, Melbourne, Victoria/Australia, 1997.
4. Kur’ân – Sünnet – Fıkıh Bağlamında Kadının Evlilikteki Hakları, DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü (doktora tezi), Kanyılmaz Matbaası, İzmir 2003.
5. Adım Adım Kur’ân Dili, Tibyan Yayınları, İzmir 2001.
6. İlâhiyat Ön Lisans Arapça I (Yardımcı Ders Kitabı), Egem Açık Öğretim Yayınları,     İzmir 2004.
7. İlâhiyat Ön Lisans Arapça II (Yardımcı Ders Kitabı), Dr. Necla Yasdıman - Nusret Dede, Egem Açık Öğretim Yayınları - İzmir 2004
8. KUR’AN TAHLİLİ (Arapça Gramer Isığında, Sözlük – Meâl – İ’rab - Tefsir ), Anadolu Yayınları, İzmir 2006.
9. KUR’AN DAN SEÇME SURELER TAHLİLİ (Gramer Özetiyle) (Fâtiha, Elif-Lam-Mim, Ayetel’Kürsî, Amene’r-Rasûlü, Yâsîn, Tebâreke, Nebe, Fetih, Hucurat, Rahman, Hasr Sûresinin son üç ayeti, Vâkıa, Kıyâme sureleri)
10. 30. CÜZ TAHLİLİ (Sözlük – Meâl – İ’rab – Tefsir), Kanyılmaz Matbaası, İzmir 2007.
11. İLİTAM (İlahiyat Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı) Arapça I-II (Yardımcı Ders Kitabı).

Bu eserlerin yanısıra yazarın gazete ve dergilerde yayınlanmıs çesitli yazıları bulunmaktadır.

 


1962’de İnegöl/Bursa’da doğdu. İlkokulu Bandırma, ortaokulu İnegöl, liseyi de İzmit Derince lisesinde bitirdi. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nde (1984) tamamladı. 1986’da Diyanet İsleri Baskanlığı bünyesinde Ankara’da basladığı görevini, ileriki yıllarda İzmir’de sürdürdü. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda basladığı Doktora çalısmaları ile ilgili arastırma yapmak üzere 1994 senesinde Mısır’da bulundu. Türkiye’ye döndüğünde 1994 senesinde Diyanet İsleri Baskanlığı bünyesinde açılan dört ay süreli Almanca Dil Kursu’ndan sertifika aldı. 1995-1998 yıllarında Diyanet İsleri Baskanlığı’nın irsat görevlisi olarak Melbourne/Avustralya’da kaldı. Bu arada Melbourne’de Kangan İnstitue of Tafe’de Certificate in English for Vocational Education&Training kurslarına katılarak İngilizcesini gelistirdi. Avustralya dönüsü “Aile Hukuku ile ilgili Hadislerin Tahlili ve Mezhep İmamlarının Anlayısları” baslıklı teziyle doktor ünvanını aldı. 1999-2004 yılları arası İzmir İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanlığı yaptı. Kısa süreli aralıklarla Suudi Arabistan’da da bulunan yazar İzmir İl Müftülüğü’nde 2004-2006 yılları arasında Merkez Vaizesi olarak görev yaptı. 2006 Temmuz ayında emekli olan yazar iki çocuk annesidir.

 


 

 

 

dr. necla yasdıman adım adım kuran dili kitabı, kendi kendine arapça öğrenme kitabı nın tanıtımı bitti.

 

Bankasya (Sadece Asyacard Geçerlidir)
Taksit Sayısı (Ay) Aylık Taksit Tutarı  Toplam Tutar 
2 16,50 TL  33,00 TL 
3 11,00 TL  33,00 TL 
 • müyesser bayazıt
 • 09.03.2012
  adım adım arapça adı üstünde adım adım sizi KURAN anlama yoluna götüren mükemmel bir kitap, arkadaşlara tavsiye ederim .

 • Muhammet KOCAMAN
 • 10.04.2012
  cumartesi günü sipariş verdim aynı gün içinde kargoya teslim edildi ve araya pazar günü girmesine rağmen 2 günde elime ulaştı gerçekten de yazıldığı gibi aynı günde teslim ediyorlar teşekkürler. Kitapta çok yararlı oldu Necla hanımdan da Allah razı olsun.

 • Memduh Sarı
 • 11.11.2012
  Ürün gerçekten çok güzel hazırlanmış.Akıcı ve anlaşılır.Ürünü gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.Çok hızlı ve hediyeleri ile birlikte gönderdiler.Rabbim işlerinizi her daim bereketli kılsın.

 • Ayşegül Çete
 • 17.03.2014
  Siparişlerim elime geçti. Arapçayı çok yalın bir dille anlatan bir kitap tşk ederim.

  Kur'an Tahlili 6 - Necla Yasdıman

  1.Hamur beyaz kağıt, Ciltli, 765 sayfa

  Kdv Dahil : 32,00 TL

  Arapça Dilbilgisi, İbrahim Sarmış

  1.Hamur beyaz, karton kapak cilt, 798 sayfa

  Kdv Dahil : 19,00 TL

  Kuran Tahlili 5

  1. Hamur Beyaz Kağıt, Ciltli, 821 Sayfa

  Kdv Dahil : 32,00 TL

  Pratik Farsça Konuşma Klavuzu

  İthal Kağıt, Karton kapak, 279 sayfa

  Kdv Dahil : 6,00 TL

  30. Cüz Tahlili

  1. Hamur, Ciltli, 657 Sayfa

  Kdv Dahil : 32,00 TL

  Kuran Tahlili 4 Necla Yasdıman

  Ciltli, 1.Hamur, 880 Sayfa

  Kdv Dahil : 32,00 TL

  Kuran Tahlili 3

  Ciltli, 1.Hamur, 880 Sayfa

  Kdv Dahil : 32,00 TL

  Kuran Tahlili 1 - 2 Necla Yasdıman

  2 Cilt ( 1 Kitap ) 1.Hamur, 880 Sayfa

  Kdv Dahil : 32,00 TL

  Kuran dan Seçme Sureler, Necla Yasdıman

  Ciltli, 1.Hamur Beyaz, 538 Sayfa

  Kdv Dahil : 32,00 TL

  Kuran Tahlili 2 Cilt Takım Necla Yasdıman

  2.El, Temiz ,Ciltli, 1.Hamur, 1394 Sayfa

  Kdv Dahil : 29,00 TL

  Arapça Okuma ve Eski Metinler Kitabı

  Karton Kapak, İthal Kağıt, 274 Sayfa

  Kdv Dahil : 10,00 TL

  Arapça Cümle Kuruluşu ve Tercüme Tekniği

  Karton Kapak Cilt, 2.Hamur Kağıt, 330 Sayfa

  Kdv Dahil : 11,00 TL

  Arapçadan Türkçeleşmiş Kelimeler Sözlüğü

  Karton Kapak, İthal Kağıt, 797 Sayfa

  Kdv Dahil : 19,00 TL

  Arapça Öğrenim Seti, 14 vcd 3 Kitap

  Arapça Eğitim Seti 14 Vcd + 3 Kitap + Sözlük

  Kdv Dahil : 85,00 TL

  Görsel Arapça Eğitim Seti 25 VCD Bağdatlı Abdulkadir Seyyidoğlu

  25 VCD + 2 Kitap Tamamı Türkçe Açıklamalı

  Kdv Dahil : 74,00 TL

  Basın Arapçası Gazete Metinleri

  Karton Kapak, İthal Kağıt, 380 Sayfa

  Kdv Dahil : 16,50 TL

  Nahiv Arapça Dilbilgisi Dr.Mustafa Meral Çörtü İfav

  Karton Kapak, İthal Kağıt, 453 Sayfa

  Kdv Dahil : 14,50 TL

  Arapça Dilbilgisi Sarf Dr.Mustafa Meral Çörtü İfav

  Karton Kapak, İthal Kağıt, 588 Sayfa

  Kdv Dahil : 16,50 TL

  Sarf Nahiv Edatlar Mustafa Meral Çörtü İfav

  Karton Kapak, İthal Kağıt, 455 Sayfa

  Kdv Dahil : 14,00 TL

  Arapça Dilbilgisi Mehmet Maksudoğlu

  Karton Kapak, İthal Kağıt, 434 Sayfa

  Kdv Dahil : 15,00 TL

  Arapça Konuşmanın En Kolay Yolu

  2. Hamur İthal Kağıt, Karton Kapak Cilt, 544 Sayfa

  Kdv Dahil : 17,00 TL

  Arapçayı Öğreten Kitap Mehmet Maksudoğlu

  Karton kapak cilt, 2.Hamur, 597 Sayfa

  Kdv Dahil : 15,00 TL
  Üye Paneli
  Link Sepeti
   ÜYELiK HAKKINDA
   BANKA HESAP ALIŞVERİŞ ÖDEME
   GARANTi VE iADE :
   KARGO VE TESLİMAT :
   SATIŞ SÖZLEŞMESİ :
   HAKKIMIZDA :
   GÜVENLİĞİNİZ BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ :
   GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN İPUÇLARI :
   GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
   MÜŞTERİ YORUMLARI
  En Çok İzlenenler
  Rastgele Ürün

  Sahihi Buhari 6 Cilt - 2.EL

  1.Hamur Sarı Şamua, 6 cilt, 3.673 Sayfa

  Kdv Dahil : 83,00 TL
  Haber Merkezi
  Editörün Seçimi